ŞEMA

TASARIM

Mimari ve iç mekânlarda değişimin çağdaş yaşama sunduğu yenilikleri; etkileyici, kalıcı ve fonksiyonel özellikleri ile birlikte kullanarak, yaşamsal gereksinimleri akılcı ve teknolojik çözümlerle karşılayan zamansız mekânlar tasarlıyor ve uyguluyoruz.

Özgün tasarımlarımızda yaşayan, işlevsel, çarpıcı ve şık yaşamsal alanlar yaratıyoruz. Cesur ve farklı fikirlerimizi ilham veren binalara, iç mekânlara, tasarım ürünlerine ve objelere dönüştüren çağdaş bir vizyon ile birleştiriyoruz. Teknolojinin yarattığı son yapı elemanı örneklerinin kullanıldığı nitelikli uygulama projelerinde, dayanıklılığın ve uzun süreli kullanımın ön planda tutulduğu malzemelerin kullanımına özen gösteriyoruz. Diğer yandan, mekânsal bütünlüğü sağlayan mekâna özel obje tasarımları ile de farklı dokunuşlarını ortaya koyuyoruz.

Konsept tasarımdan uygulama projelerine, inşaat sürecinden proje yönetimine dek sunduğumuz hizmetlerimizdeki farklılık algısı, eğilimleri özgün biçimde yorumlayan vizyonumuzla, pozitif bakış açımızla ve enerjimizle birleşiyor. Yapı Stüdyo Mimarlık olarak, hayal edilen mimari projeleri sizler için yaşanılır gerçekliğe dönüştürmeyi ilk günkü heyecanımızla sürdürüyoruz.

MALİYET

Bir inşaat projesinde başarı, kaynakların etkin kullanımı ile projenin planlanan zamanda, bütçe limitini aşmayacak biçimde istenen kalitede gerçekleştirilmesine bağlıdır. İnşaat sektörünün iç ve dış birçok faktörün etkisinde olan ve özellikleri gereği birçok belirsizlikleri içeren bir sektör olduğu düşünüldüğünde, bu faktörlerin ve belirsizliklerin olası olumsuz etkilerinin minimize edilerek hedeflenen başarıya ulaşılması işin başında yapılacak etkin fizibilite çalışmalarının ne kadar önemli olduğu açıktır. Maliyet tahmini, yatırım kararlarını ve kapsamını da etkilemesi açısından bu fizibilite çalışmaların belki de en önemli kısmını oluşturmaktadır.