kompakt-lamine

Kompakt Laminat Cephe Kaplama

Kompakt Laminat cephe kaplama, alüminyum profillerden yapılan, binanın dışına estetik bir görünüm kazandıran kompakt laminat plakaların güvenli bir şekilde monte edilmesinden oluşan cephe sistemidir. Diğer cephe sistemlerine göre birçok artısı olan kompakt laminant cephe kaplamalarının en büyük artısı binanın nefes almasını sağlamasıdır. Bunun için havalandırmalı laminat alt konstrüksiyon kullanılmalıdır.

Kompakt laminat cephe sistemi 4 çeşit sistemden oluşmaktadır. Bunlardan Akraflı sistem Bu sistem alüminyum düşey ve yatay taşıyıcılar üzerine 8mm. veya 10mm. Kompact laminat panellerin, arka yüzlerine vidalanan alüminyum agraf aparatları ile asılması yöntemi ile uygulanır. Bu yöntem özellikle çok katlı binaların cephelerinin kaplanmasında yaygın olarak kullanılır.

Kompakt Laminat Cephe kaplama Sistemleri, ahşap ve ahşap türevi ürünlerde, zengin renk seçenekleri, fiziksel ve mekanik özellikleri ile mimarı yapılara kazandırdığı estetik görünüm sayesinde dış cephe kaplamalarında Türkiye ve dünya pazarında ,aranan bir ürün haline gelmiştir. Dış cephe kompakt laminat panelleri, konut, iş yeri ve alışveriş merkezleri, bankalar, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler gibi her türlü dış cephe uygulamalarında kullanılmaktadır.

Compact Laminat Cephe Kaplamasında malzeme seçimi önemlidir. Kullanılacak konstrüksiyon elemanlarının, yapıştırıcı kit veya taşıyıcı sistemlerin ve compact panellerin nitelikleri uygulanacak yapının durumuna, yüksekliğine, bulunduğu coğrafi ve iklimsel şartlara göre seçilmelidir.