Prekast Sistemler (1)

Prekast Sistemleri

Cam elyaf katkılı beton ya da fiber takviyeli beton olarak da isimlendirilen prekast; beyaz çimento, silis kumu, alkali dayanımlı cam elyaf ve suyun doğru oranlarda karıştırılmasıyla oluşturularak kalıplanması ve püskürtme yöntemiyle elde edilen malzemeye verilen isimdir. Prekast betonun standart betondan farkı, içerdiği cam elyaf sebebiyle daha hafif olması ve kolaylıkla şekil verilebilmesidir.

Günümüzde artık birçok binanın dış cephesinde tercih edilen prekast cephe sistemi, taşyünü ve köpük beton izolasyon sistemi ile farkı şekillerde üretilebilmektedir. Ayrıca dekoratif yönü çok güçlü olduğundan, prekast söve, sütun, silme, payanda ve benzeri birçok yapı elemanları da farklı şekillerde ve motiflerde prekast malzemesinden üretilebilmektedir.

Isı Yalıtımlı grc duvar panelleri ve kaplamaları, mevcut duvar uygulamalarına ek olarak yalıtımlı cephe kaplama veya komple duvar sistemi çözümleri ile binalarınıza hem estetik görünüm, ısı ve ses izolasyonu, hem de deprem güvenliği sağlamaktadır.

İçerdiği yüksek yoğunluklu taşyünü ile istenilen yalıtımı sağlamaktadır. Diğer taraftan hafif yoğunluklu grc beton ile hem istenilen her türlü dış cephe dekoratif form elde edilebilirken aynı zamanda duvar, sıva, boya gibi ara uygulamaların hepsini elimine etmektedir.